Menu

Czy optymalizowanie strony internetowej jest potrzebne?

optymalizacja strony wwwObecnie w sieci działa całe mnóstwo profesjonalnych firm zajmujących się szeroko rozumianym pozycjonowaniem stron internetowych. Decydując się na skorzystanie z takiej oferty w wielu przypadkach zostanie nam także zaproponowana usługa optymalizacja naszej strony, która również może być bardzo przydatna. Chodzi tutaj jedynie o modyfikację samego kodu strony, bez stosowania jakichkolwiek widocznych dla internautów zmian. Warto wiedzieć o tym, że sama treść strony jest tylko jednym z bardzo wielu czynników które w istotnym stopniu mogą wpływać na pozycję danej strony w wyszukiwarkach internetowych. Google zwraca uwagę także na to, jak wiele osób odwiedzających poleca później naszą stronę innym użytkownikom. Bada się przy tym liczbę odnośników do naszej witryny zamieszczanych w innych miejscach w internecie. Niezwykle istotne jest również to, aby odnośniki takie pojawiały się pod odpowiednimi podpisami.

Wystarczy zatem, że na innej stronie pojawi się odnośnik do nas w tradycyjnej formie, aby Google uznało naszą witrynę za faktycznie wartościową i znacznie wzmocniło jej pozycję w swoich wynikach wyszukiwania. Z drugiej jednak strony o wiele lepsze efekty może nam przynieść odnośnik zamieszczony razem ze stosownym opisem, najlepiej ściśle związanym z tematyką naszej strony. Jeśli ktoś prowadzi na przykład hotel w Krakowie, to powinien zadbać o umieszczenie jak największej liczby odnośników z podpisami w stylu "hotel Kraków". Firmy zajmujące się pozycjonowaniem dbają oczywiście o to, aby nie zamieszczać zbyt dużej ilości odnośników z identycznym opisem; w takim wypadku Google uzna to za sztuczne nabijanie popularności i znacznie osłabi pozycję naszej witryny w wynikach wyszukiwania.

jak zoptymalizować stronęBardzo ważne jest to, aby odnośniki takie pojawiały się na stronach o rzeczywiście wysokiej wartości. Można zatem postawić wyłącznie na jakość i zainwestować w swoją obecność na stronie głównej wielkiego serwisu internetowego, na który codziennie wchodzi mnóstwo ludzi. Niemniej jednak w przypadku standardowego pozycjonowania zazwyczaj korzysta się z rozbudowanej sieci wielu mniejszych stron, prowadzonych przez samych pozycjonerów.

Co - owner w TelPages. 8 lat doświadczenia w pozycjonowaniu stron.